VITMAL02 Témalaboratórium


Hirdetmény a BME Villamosmérnöki kar Infokommunikációs hálózatok és alkalmazások ágazat hallgatóinak részére.

A Témalaboratórium tantárgyban az idei rendhagyó félévkezdés miatt a félév elejei tájékoztatót 2021. szeptember 8-án szerdán 8:30-tól tartottuk meg a Teams-en keresztül. A tájékoztatóról felvétel készült, amely korlátozott ideig elérhető a Teams-en.

A tárgyban lehetőség van arra, hogy több műhelyet - és így a tanszékhez által művelt megfelelő szakmai területeket is - részletesebben megismerjenek. Ennek keretében az első hetekben a műhelyek hosszabb csoportos bemutatókat is tartanak. Idén ez most az első és a harmadik hetet jelenti, szeptember 8-át és 22-ét. Az utóbbi alkalmakra az alábbiakban lehet jelentkezni a megfelelő Google Form kitöltésével. Az 5G műhely az 1. héten felvett bemutató foglalkozást teszi elérhetővé, így oda nem kell külön jelentkezni. A műhelybemutatók a tárgy órarendi elfoglaltságai közé számítanak.
2021. szeptember 15-e szerda a jelen tudásunk szerint egyetemi sportnap, tehát tanítás nincs, így bemutató foglalkozást sem tudunk tartani.

FONTOS: Mindekit kérek, hogy az 1. és a 3. héten vegyen részt legalább egy-egy - különböző műhely által tartott - bemutató foglalkozáson. Ha valaki már tavaly megállapodott egy műhelyvezetővel, hogy nála fog dolgozni, akkor is meg kell látogatni 2 különböző műhelyt.
Egy-egy foglalkozás előre megjelölt időtartamot ölel fel. Kérem, hogy egymást időben átfedő foglalkozásokra ne jelentkezzenek!
Azért hogy a műhelyvezetők megfelelően tudjanak készülni, kérem, hogy a 22-i bemutatókra szóló jelentkezéseket 21-én kedden délután 14 óráig tegyék meg.

Műhely(ek) Vezető konzulens(ek) Bemutató időpontja és helye, létszámkorlát Jelentkezési link
Mobil Helymeghatározás és
Geolokációs Adatelemzés
Dr. Pašić Alija 2021. szeptember 22., 10-12 között, IE.355, 10 fő Google Form
Smartlab Dr. Zainkó Csaba 2021. szeptember 22., 10-11 között, IB.160, 5 fő Google Form
LSA Kiss Gábor 2021. szeptember 22., 10-11 között, IB.157, 5 fő Google Form
LSR Dr. Mihajlik Péter 2021. szeptember 22., 11-12 között, IB.210, 10 fő Google Form
SmartCom Lab Dr. Orosz Péter 2021. szeptember 22., 9-11 között, IB.211, 15 fő Google Form
HSNLab 5G Dr. Cinkler Tibor Tetszőleges időpontban, 2021. szeptember 24-ig Előre felvett bemutató

A hallgatók a félév további részében a műhelyvezető által kijelölt témavezető irányításával dolgoznak. A Témalaboratórium tantárgy továbbra is órarendi óra, kérem a hallgatókat, vegyenek részt rajta.

A félév végén az írásbeli és szóbeli beszámolót a műhelyvezetőnek írják illetve tartják a hallgatók, tőle kapnak jegyet a féléves munkájukra. A jegyeket a tárgyfelelős írja be a Neptunba.


A tantárgy célkitűzése:

A tantárgy célja az, hogy megismertesse a hallgatót az általa kiválasztott ágazati műhellyel, az ott folyó munkával, majd a műhely vezető konzulense által kiadott feladatok kisebb csoportokban történő megoldásával bevezetni az önálló mérnöki tevékenység rejtelmeibe.

Jó műhelyválasztás esetén egy téma az Önálló Laboratóriumon keresztül a szakdolgozatig is elvihető.

A munka a tanszéki műhelyekben zajlik, a vezető konzulens, és/vagy az által kijelölt konzulens irányítása mellett.
A hivatalos tantárgyi adatlap a Dékáni Hivatal szerverén található.

A műhelyválasztás menete:

A tanszék műhelyei meglehetősen heterogén egységeket képeznek, így a hallgatóbefogadási politika, a feladatkiírás, és az elvégzett munka számonkérésének módja részleteit tekintve eltérők lehetnek.

Rendkívül fontos hogy a hallgató gondosan tanulmányozza a tanszék műhelyeit, azok főbb tevékenységi területeit, és megismerjék a vezető konzulenst - konzulenseket. Az alapvető tájékozódást segítendő, egy külön lapon összefoglaljuk a műhelyekről elérhető legfontosabb információkat.

Legkésőbb az ismerkedési időszak 3. hetében célszerű felkeresni - lehetőleg már csopotosan - a legszimpatikusabbnak tartott műhelyek vezető konzulenseit feladatkiírásért és a további részletek megbeszélése céljából.

Ha az első műhellyel nem jön létre megegyezés (ennek számtalan oka lehet, pl. létszámkorlát, előfeltételek, stb...), akkor a következő szimpatikus műhely következik.

Amennyiben a 3. hét végéig nem talál a hallgató műhelyt, amelyik fogadná, akkor ezt a tárgyfelelősnek kell jeleznie és kérnie a segítségét. Ha a hallgató ezt elmulasztja, akkor nem teljesíti a tárgykövetelményeket.

A feladatkiírást a műhely vezető konzulense készíti el (ezen minta alapján), majd a műhelyt, és sorszámot tartalmazó névvel mentve feltölti a szerverre.

Beszámoló és beadás:

A félév során végzett munkáról írásos beszámolót kell készíteni. Ennek mennyiségét és formátumát a TAD-dal összhangban a vezető konzulens szabja meg, és ő is értékeli.

A vezető konzulens által jóváhagyott beszámolót a műhelyt, és sorszámot tartalmazó névvel mentve fel kell tölteni a szerverre a menetrendben megadott határidőig.

A szóbeli beszámolók módját, és időpontját a vezető konzulens egyezteti a hallgatókkal.

2020. december 2-én a tantárgy órarendi sávjában közös foglalkozást tartunk, hogy segítsük a hallgatók felkészülését a beszámolóra. Helye: IB. 210. Amennyiben a COVID-fertőzésveszély ezt nem teszi lehetővé, akkor a személyes előadás helyett Teams-en keresztül tartok felkészítés.

A tárgy féléves ütemezése:

szeptember 8-24.

Bemutató foglalkozások, műhelyválasztás.

október 1.

Feladatkiírások beadási határideje (műhelyvezető)

műhelyválasztás - december 5.

Csoportos munka végzése, beszámoló folyamatos készítése

december 1.

Felkészítés a beszámolóra - közös foglalkozás

december 6-10.

Szóbeli beszámolók és az írásos anyag beadási határideje


Információforrások: http://alpha.tmit.bme.hu/labor
Kontakt: Marosits Tamás TMIT, IB.212, e-mail: marosits@tmit.bme.hu
Tárgykövetelmények: online + Dékáni szerver


Last updated: 10 September, 2021, Tamás Marosits, (C) 2016..2021 BME-TMIT