EQS-133 Rendeltetés és felhasználási terület

Egy távközlő hálózat felhasználói a hálózattól jó minőségű és megbízható szolgáltatásokat várnak el. A felhasználók a szolgáltatás minőségét a szolgáltatás igénybevételi idejével, a számlázási hibákkal, a sikertelen hívásokkal, véletlen meghibásodással, a javítás idejével, az átvitel minőségével mérik.

A fogyasztó által mért szubjektív paraméterek kapcsolatba hozhatók objektív műszaki paraméterekkel, melyeket a hírközlő hálózat elemein és elemei között a hálózat telepítésekor, és üzemelése során a jó minőség biztosítása végett mérni kell. A műszaki paraméterek egy részhalmaza a hálózatban használt jelzésekre vonatkozik.

A jelzésüzenetek vizsgálata a minőség szempontjából manapság a hírközlő hálózatokban kezd fontosabbá válni a villamos jellemzők vizsgálatánál. Ennek oka kettős: egyrészt a berendezésgyártók egyre jobb minőségű átvitelt megvalósító eszközöket készítenek, másrészt a növekvő számú üzemeltető miatt növekszenek a hálózatok együttműködésével kapcsolatos problémák.

Az ELEKTRONIKA EQS-133 1) mérőkészlet a jelzésüzenetek vizsgálatára használható mérőkészülék.

Az EQS-133 mérőkészlet alkalmas mind az egyenáramú, mind a hangfrekvenciás és a digitális jelzések vizsgálatára.

A vizsgálat alatt értjük egyrészt a jelzésüzenetek monitorozását, a jelzések és állapotok dekódolását a gyártó valamint a felhasználó által szerkesztett táblázatok segítségével. A vizsgálatok másik nagy csoportjában a mérőkészlet helyettesítheti - emulálhatja - a hálózat egy elemét, annak jelzéseit.

A mérési eredményekből származtatott paraméterek közül kiemelkednek a forgalmi statisztikai adatok, melyek a telefonhálózati minőségvizsgálat alapját képezik.

Az EQS-133 mérőkészlet fő alkalmazási területei az alábbiak:

1) Az alap mérőkészletnek ma már több továbbfejlesztett változata létezik (EQS-133A, EQS-133B, EQS-133D, EDSA-1) de a segédletben csak az alapkészülékre hivatkozunk.