Az EQS-133 mérési szolgáltatásai

Az EQS-133 által nyújtott mérési szolgáltatásokat a következő táblázatok mutatják.

Az EQS-133 a méréseket a következő konfigurációkban - azaz a következő SUT portokon vagy portok között - végzi: (SUT System Under Test, vizsgált berendezés vagy port)

A táblázatban *-gal jelöltük a mérőkészlet által támogatott mérési konfigurációkat. A port jele mögé tett nyíl adási portot, a jel elé tett nyíl vételi portot jelent. A port jele előtti szám az egyidejűleg használatban levő portok számát mutatja.

Csak adás vagy csak vétel

TEST_ITEMVAR_PARAMA->H->->A->HD-> ->D AA->->AADD->->DDDA->->DA->4D
CAS_MONITORTIME - - * - - * - * - * - - -
SS5_MONITORTIME - - * - - * - * - * - - -
DSS1_MONITORTIME - - - - - * - - - * - - *
SS7_MONITORTIME - - - - - * - - - * - - *
LEVELNONE * * * * * * * * * * * * -
-"- TIME - * * * - * - * - * - * -
FRAME_MONITORTIME - - - - - * - - - * - - -
TIMESLOT_MONTIME - - - - - * - - - * - - -
WORD_TESTFRAME_NUM - - - - * * - - * * - - -
EVENT_COUNTERTIME - - - - * * - - * * - - -
BERTTIME - - - - * * - - * * - - -

Együttműködő adó és vevő

TEST_ITEMVAR_PARAMA-AH-HA-DH-DD-AD-HD-DAA-AADD-DDD->DDAA-DDAD-DAHD-DHA-AA
CAS_EMULATORTIME * - - - - - * * * * * - - *
SS5_EMULATORTIME * - - - - - * * * * * - - *
LEVELNONE * * * * * * * * * - * - - -
-"- TIME * * * * * * * * * - * - - -
DSS1_EMULATORTIME - - - - - - * - * * - - - -
V51_EMULATORTIME - - - - - - * - * * - - - -
WORD_TESTFRAME_NUM - - - - - - * - * - - - - -
EVENT_COUNTERTIME - - - - - - * - * - - - - -
BERTTIME - - - - - - * - * - - - - -
DROP_INSERTNONE - - * * * * - - - - - * * -

A TEST_ITEM oszlopban levő azonosítók jelentése:

CAS, SS5, DSS1, SS7
_MONITOR
Jelzés üzenetváltás vizsgálat A mérések a klasszikus jelzésanalizátor mérések. A mérés kezdetén a mérőkészülékkel a vonalkapcsolt hálózat központjai közti trönkvonalra (vagy készülékvonalra) csatlakozunk. A mérés során a mérőkészülék méri a vonalon - mindkét irányban áthaladó villamos jeleket, rögzíti azok változásait (jelszint, frekvencia, logikai szint, üzenet stb.), értelmezi és megjeleníti azokat a felhasználó, a szakember számára "fogyasztható" formában. Támogatott jelzésrendszerek:
  • CAS: ITU-T R2-MFC, R1-MFC, No5, orosz R1.5, (DTMF, dekadikus)
  • CCS: ITU-T SS7(MTP,ISUP,SCCP) DSS1(Q.921/Q.931), V5.1, QSIG
CAS, SS5, DSS1, SS7
_EMULATOR
Jelzés üzenetváltás megvalósítás Ebben a mérési módban a mérőkészülék a jelzéshálózat egy berendezését (központ, végberendezés) helyettesíti. A mérőkészülék vevőegysége a SIGNALLING_MON mérésnek megfelelően működik, rögzíti és megjeleníti a vett jelzésüzeneteket. A mérőkészülék meg is válaszolja a vett jelzéseket vagy manuálisan, vagy a felhasználó által is programozható akció táblázatok segítségével automatikusan.
LEVEL Analóg mérőjel előállítás és mérés Ebben a mérési módban a mérőkészüléket mint analóg jelgenerátort és/vagy analóg szélessávú vagy szelektív szintmérőt használhatjuk. Ez a szolgáltatás hatékonyan támogatja a felhasználót a hangfrekvenciásan kódolt jelzéseket továbbító eszközök hibáinak felderítésében, az összeköttetés minőségének megitélésében.
FRAME_MONITOR PCM keret vizsgálat Ezt a mérési szolgáltatást akkor használjuk, ha meg akarunk győződni a -jelzéseket is továbbító - PCM összeköttetés üzemképességéről, minőségéről. A mérési szolgáltatás a ITU-T O.162 ajánlásán alapul. A mérés során a mérőkészülék a primer PCM jelfolyamot monitorozza a vizsgált PCM trönk mindkét irányában. A mérőkészülék a szinkron- és szervíz időrések tartalmának megjelenítése mellett a keretszinkron kódszó segítségével hibaarány mérést is végez, melynek eredményét a ITU-T G.821 ajánlás szerint értékeli ki.
TIMESLOT_MON PCM időrés monitorozás A mérés során a mérőkészülék a PCM jelfolyam egy analóg jelátvitelre használt időrését monitorozza mindkét irányban. Ezt a mérési szolgáltatást akkor használjuk, ha meg akarunk győződni a hangfrekvenciás sávon belüli jelzések továbbításának üzemképességéről. A mérőkészülékbe épített hangszóró segítségével bele is hallgathatunk az időrésbe.
WORD_TEST Időrés vizsgálat Ebben a mérési módban a mérőkészüléket mint digitális jelgenerátort és/vagy digitális jelvevőt (tranziens rekordert) használhatjuk Ez a szolgáltatás hatékonyan támogatja a felhasználót a digitálisan kódolt jelzéseket továbbító eszközök hibáinak felderítésében.
EVENT_COUNTER Esemény számlálás Ebben a mérési módban a mérőkészüléket mint digitális jelgenerátort és/vagy digitális jelvevőt (esemény számlálót) használhatjuk. Ez a szolgáltatás is hatékonyan támogatja a felhasználót a digitálisan kódolt jelzéseket továbbító eszközök hibáinak felderítésében.
BERT Bithibaarány mérése A mérés a klasszikus bithibaarány mérő funkció mely a digitális összeköttetések minősítésének fontos eszköze. Ebben a mérési módban a mérőkészüléket mint PRBS generátort és/vagy mint vevőt (hibaarány mérőt) használhatjuk. A mérőkészülék a mérési eredményt az ITU-T G.821 ajánlása szerint értékeli ki.
DROP_INSERT Multiplexer/demultiplexer üzemmód Ennél a szolgáltatásnál az EDSA-1 nem mér, hanem időrés hozzáférési egységként működik. A szolgáltatást igénybevéve, az EDSA-1 analóg mérőinterfészeinek felhasználásával analóg jelet tudunk a PCM jelfolyamba ki/becsatolni.

A VARIABLE_PARAM oszlopban levő azonosítók jelentése:

NONE a mérésnek nincs független változó paramétere (egy frekvencián, szinten történik)
TIME a mérés az idő függvényében történik
FRAME_NUM a mérés az idő függvényében történik, az idő mérése PCM keretidő felbontással (x125us) történik.