A dőlt betükkel szedett részek a mérésvezető ajánlásai
A mérési gyakorlaton egy ATM kapcsoló ISO 9646 szerinti részleges megfelelőség vizsgálatát végezzük el.
A mérési feladatok részletezése:
Az ismerkedés végén válaszolja meg a következő kérdéseket:
Listázza ki a kapcsoló adat adminisztrációs programja segítségével
a kapcsolóba beprogramozott virtuális összeköttetést (VC)!
A tesztfeladat: a fenti listában az első hat összeköttetés vizsgálata.
Az ATM mérőműszer Kezelési útmutatója alapján
Az ATM kapcsoló részleges tesztelését a tesztműszeren futó integrált teszprogrammal (Test Manager) végezzük. A rendelkezésre álló idő nem teszi lehetővé, hogy a teljes PICS és PIXIT kitöltésre kerüljön. Következményként a sztatikus megfelelőség vizsgálat elvégzésétől is el kell tekintenünk. Csak a Test Manager PICS és PIXIT menüit fogjuk kitölteni, itt azonban csak annyi adat található mely a vizsgálati esetek kiválasztásához és paraméterezéséhez szükségesek.
Ellenőrizzük, hogy a kapcsoló és a teszter megfelelően van-e összekötve?
A vizsgálati esetek TTCN formájú dokumentációjában tanulmányozzuk a tesztek funkcióit és válaszoljuk meg a Ver_VP teszt eset alapján a következő kérdéseket:
Tanácsok a kitöltéshez:
Futtassa le a 2.3.3-ban felsorolt tesztsorozatokat:
A tesztsorozatok futásának sikeresnek kell lennie (PASS). Ha nem az, keresse meg és javítsa ki a hibát!
Egy ötlet: ne csak arra figyeljünk, hogy az az adatelem jött-e, amit vártunk, hanem arra is, hogy azon a PCO-n (A vagy B) jött-e, ahol vártuk!
Készítse el a vizsgálati jelentéseket (SCTR, PCTR)! Ehhez használja a Test Managert, és az általa generált fájlból például WinWord segítségével (immár PC-n) készítsen mérési jegyzőkönyvet. Ebben röviden (magyarul) értelmezze is a mért adatokat! A dokum entációt olyan részletességgel kell elkészíteni, hogy abból a mérés bármikor teljesen reprodukálható lehessen!
(Emlékeztető: az Egyéb kategóriájú paraméterek hatással vannak a generált dokumentum részletességére...)
Térjen most vissza a Test Managerhez. Keressen egy olyan tesztsorozatot ami “Fail” (Hiba) eredményt ad. Mutassa meg a TTCN visszakövetés (trace) és a ATS összevetésével, hogy miért lett a vizsgálat eredménye “Hiba”. Próbálja meg kitalálni a hiba valódi okát: tényleg nem teljesíti az ajánlásban foglaltakat a kapcsoló vagy csak a mérési elrendezéssel van gond? Dokumentálja a munkáját!